Скажи "НІ" булінгу!

Автор: olga от 27-09-2021, 23:00, Переглядiв: 41

0 Булінг – небажана агресивна поведінка дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною або групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.
У грудні 2018 року Верховна Рада України прийняла закон, який закріпив поняття булінгу та встановив адміністративну відповідальність за нього. Цей нормативний акт набув чинності у січні 2019 року.
Скажи "НІ" булінгу!

Скажи "НІ" булінгу!

Скажи "НІ" булінгу!

Скажи "НІ" булінгу!

Категория: Новини Булінг

 

СТОП БУЛІНГ

Автор: olga от 20-09-2021, 21:09, Переглядiв: 31

0
СТОП БУЛІНГ

Категория: Новини Булінг

 

Створення безпечного освітнього середовища та попередження булінгу.

Автор: olga от 31-03-2021, 13:39, Переглядiв: 166

0
БУЛІНГ В ШКОЛІ: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ЯК З НИМ БОРОТИСЯ

Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто поширене в школах.

Нормативно - правова база з питань булінгу (цькування):
Закон України "Про освіту"

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) від 18 грудня 2018 року № 2657- VIII"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти"

Методичний посібник "Кодекс безпечного освітнього середовища"

Відповідальність за булінг

ДО КОГО ЗВЕРТАТИСЯ У ВИПАДКУ БУЛІНГУ


- Директор школи Дубовик Олена Сергіївна
- Заступник директора з виховної роботи Мачуліна Ніна Михайлівна
- Практичний психолог Транкова Світлана Євгенівна
- Класний керівник та вчителі школи.

Національна «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» з питань запобігання насильству
(консультації юриста, психолога, соціального педагога):

Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

- Гаряча телефонна лінія щодо боулінгу 116 000;

- Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

- Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

- Уповноважений Президента України з прав дитини М.М. Кулеба: 0 44 255 76 75;

- Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

- Національна поліція України 102.
ПОРЯДОК реагування на випадки булінгу (цькування) в школі)


Категория: Булінг Для батьків

 

БУЛІНГ – ЦЕ НЕ ЖАРТИ! БУЛІНГ – ЦЕ НАСИЛЬСТВО!

Автор: olga от 12-02-2021, 21:27, Переглядiв: 200

0 🔰 Булінг – одна з найпоширеніших та болючих тем сучасності. У грудні 2018 року Верховна Рада України прийняла закон, який закріпив поняття булінгу та встановив адміністративну відповідальність за нього. Цей нормативний акт набув чинності у січні 2019 року.
➡️ В ході заняття було розглянуто ряд питань, які викликали жвавий інтерес та дискусію, а саме:
🔸 яким буває шкільний булінг;
🔸 що таке кібербулінг;
🔸 що спонукає дитину до булінгу;
🔸 які психологічні особливості людини, яка ображає інших;
🔸 як почуває дитина себе після образ;
🔸 які правові та психологічні наслідки булінгу?
📖 Під час виховної години діти дізналися про адміністративну відповідальність батьків за своїх дітей, які завдають умисне психологічне та фізичне насильство по відношенню до інших та звернула їх увагу на негативний вплив комп’ютерних ігор на психіку дітей та на причини, які спонукають дитину спілкуватися у віртуальному світі. Впродовж виховної години учні висловлювали свої думки та ставили запитання, які їх бентежили.
📣 «Дитина, яка стала жертвою чи свідком цькування, може розказати про це батькам (особам, які їх замінюють), педагогам, шкільному психологу та директору школи.
БУЛІНГ – ЦЕ НЕ ЖАРТИ! БУЛІНГ – ЦЕ НАСИЛЬСТВО!

Категория: Булінг Для батьків

 
 
 

Як подолати цькування

Автор: olga от 1-04-2020, 18:47, Переглядiв: 297

0 Законом України від 18.12.2018 № 2657-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (набув чинності 19.01.2019) запроваджено адміністративну відповідальність за булінг.

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-4, якою передбачено, що булінг (цькування), що вчиняється стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Відповідальність за діяння, передбачене цією статтею, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років несуть батьки, або особи, які їх замінюють(штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин).
Справи про адміністративні правопорушення, передбачених статтею 173-4 КУпАП, підлягають розгляду суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів за поданням органів Національної поліції.

Рекомендації батькам

Адміністративні стягнення за булінг

Покрокова інструкція

Як побороти булінг

Як дітям реагувати на знущання

Категория: Булінг

 

ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА

Автор: olga от 1-04-2020, 18:00, Переглядiв: 498

0
ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА
ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА
ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА

zahodiv.doc [69 Kb] (cкачиваний: 16)

Категория: Булінг

 

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування) в Лебединській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №4

Автор: olga от 1-04-2020, 14:26, Переглядiв: 271

0 Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування)
в Лебединській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №4

1. Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/працівника закладу освіти, можуть подати письмову заяву уповноваженій особі закладу освіти (Тучі Л.І. – заступник директора з навчально-виховної роботи). Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу. Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів; інформацію щодо джерела отримання інформації; тривалість; дата подання заяви та особистий підпис.
2. Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, практичного психолога школи, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.
3. Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).
4. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.
5. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.
6. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладі освіти.
7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.
8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
9. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).
10. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.
11. Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.

Категория: Булінг

 

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ У ЛЕБЕДИНСЬКІЙ ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ №4

Автор: olga от 1-04-2020, 14:24, Переглядiв: 267

0 ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ У ЛЕБЕДИНСЬКІЙ ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ №4
• Учень приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.
• Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
• Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з школи та її території в урочний час.
• У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.
• Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.
• Поза школою поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.
• Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.
• Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.
• Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках.

Категория: Булінг

 
Назад Вперед