Громадяни України – проти насильства у сім»ї!

Автор: olga от 2-12-2014, 14:40, посмотрело: 1 146

0 Конституція України зазначає, що людина, її життя й здоров'я, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Стаття 28 Конституції України встановлює, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню або покаранню.
Що таке насильство в сім’ї?
За визначенням Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», насильство в сім’ї — це будь-які умисні дії фізичного, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю. Жертвою домашнього насильства може стати будь – хто із членів сім'ї.
Закон розрізняє чотири види домашнього насильства:
• фізичне;
• психологічне;
• економічне;
• сексуальне.

У 2013 році в Україні від різноманітних противоправних дій дорослих постраждало 7 тисяч дітей, з них свідками й жертвами домашнього насильства стали понад 3 мільйони дітей. Найбільше страждають від нього діти у віці до 10 років. Причому кожен третій з них не вчився у школі: батьки не пускали, примушуючи просити милостиню,немає можливості відвідувати заняття через відсутність одягу чи шкільного приладдя.
Деякі батьки вважають дітей причиною своїх проблем та невдач, вони їх б’ють, ображають, брешуть, погрожують їм, зневажають, не приділяють їм ніякої уваги. Батьки-кривдники можуть використовувати своїх дітей як засіб задоволення власних егоїстичних потреб, не усвідомлюючи при цьому, якої шкоди завдають своїм дітям.
Як протистояти насильству?
Досить багато людей, над якими чинять насильство, не наважуються йому протистояти. Тим часом законодавство гарантує кожній особистості широкі права та свободи й захист від їх порушення. Закон «Про попередження насильства в сім'ї» передбачає і покарання осіб, які чинять насильство в сім’ї, і заходи щодо надання допомоги потерпілим.
Тримайте під рукою номери телефоні в міліції. Якщо виникне потреба, не вагаючись телефонуйте до районного відділу міліції або на номер “102” і вимагайте термінового втручання. По приїзді працівників міліції детально опишіть їм усе, що сталося, покажіть ваші тілесні ушкодження, а також домашні речі, які побив чи поламав кривдник.
Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?
- До дільничного інспектора міліції;
- До кримінальної міліції у справах дітей;
- До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
- До служби у справах дітей районної державної адміністрації
- До управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації.
Варто пам’ятати народну мудрість: «Хто сам себе береже, того й лихо оминає». Не треба заплющувати очі на реальні факти і вмовляти себе не звертати уваги на насильство.

Категория: Информация

[related-news] [/related-news]
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Додавання коментаря

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
Вопрос:
Фамилия нашего мэра?
Ответ:*
Введите код: *
оновити, якщо не видно коду