

Доля не дала особистого щастя великому Кобзареві. Пекуча мрія про дружину, дітей, про родинне щастя залишилася маревом. Натура емоційна і чутлива, Тарас Шевченко закохувався часто. Дослідження теми любові в житті Кобзаря стало темою презентації проекту «Троянди Шевченкової любові» у 9 класі (учитель І.М.Нечваль). Так хто ж вони були - музи, що надихали поета, дарували йому радість і що навівали смуток, любили його і були ним кохані? Їх було немало…Дев’ятикласники розкрили одну із найпотаємніших сторінок життя поета: перші почуття до Оксани Коваленко, захоплення Амалією Клоберг та Харитиною Довгополенко, кохання до Ядвіги Гусиковської та Ганни Ускової, пристрасні почуття до Варвари Рєпніною, Феодосії Кошиць, ідеалу жіночої вроди Каті Піунової, приятельські стосунки з Марією Максимович і останнє кохання великого поета Лукерію Полусмак. Учні захоплено читали поезії, які Т.Шевченко присвятив коханим жінкам.
Прекрасні троянди були у житті Тараса Григоровича, але, вони всі зів'яли, так і не подарувавши поетові великого щастя. І все-таки жаль, що не знайшлося у житті Великого Кобзаря жінки. Недарма говорять: «Щоправда, можна все життя прожити, а так оту, єдину, й не зустріть». Сумно, чи не так?
Протягом Декади школярі складали вірші про мову та присвячені пам’яті Т.Шевченка, малювали малюнки до його творів, випускали стіннівки.



