Путивль - місто партизанської слави

Автор: olga от 18-10-2015, 14:21, посмотрело: 1 425

0 Місто назване в честь його засновника, який носив ім'я Путим, або Путив, Путислав, Путимир, Путимисл… Можлива також версія, що свою назву воно отримало від слова путь, бо Путивль належав до числа населених пунктів, розташованих на шляху «з варяг у греки».
Школярі побували у Спадщанському лісі, де зародився могутній рух опору у роки Великої Вітчизняної війни. Партизанське з’єднання під керівництвом С.А. Ковпака та С.В. Руднєва пройшло з боями від Путивля до Карпат, а у складі Першої Української партизанської дивізії здійснило героїчний рейд на Сан і Віслу. Вразили дітей Музей партизанської слави та музеї бойової техніки під відкритим небом, експозиція «За честь, за волю, за Україну», де учні прочитали імена патріотів Сумщини, які загинули під час проведення АТО. Серед них ім’я нашого земляка Богдана Борисенка.
У XVI-XVII ст. місто Путивль було потужною оборонною фортецею на південних рубежах Московської держави, відігравало надзвичайно важливу роль у бурхливих подіях Смутного часу. В 1605 р. у місті знаходилась резиденція самозванця Лжедмитрія I, а наступного року розпочалося народне повстання під проводом Івана Болотникова. З Путивлем пов’язана діяльність визначних історичних діячів – українських гетьманів Петра Конашевича-Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Самойловича, Івана Мазепи. На Путивльщині гетьману Івану Мазепі належали значні земельні володіння. Про це повідав у своїй розповіді екскурсовод краєзнавчого музею.
Путивль оспіваний у видатній пам’ятці української та світової літератури – «Слові о полку Ігоревім». Звідси розпочався похід сіверянських князів на чолі з князем Ігорем Святославичем на половців у 1185 р.. Події цього походу лягли в основу сюжету знаменитої поеми. З Путивлем пов’язана найбільш лірична сторінка твору – «Плач Ярославни». Діти відвідали вал, де колись плакала і тужила за князем Ігорем його вірна дружина Ярославна.
Побували також у Молчанському жіночому монастирі, ознайомилися з видатними пам’ятками архітектури, життям і побутом черниць і послушниць. Подорож залишила яскраві враження, позитивні емоції у дітей та їх керівників.
Путивль - місто партизанської слави

Путивль - місто партизанської слави

Путивль - місто партизанської слави

Путивль - місто партизанської слави

Путивль - місто партизанської слави

Путивль - місто партизанської слави

Путивль - місто партизанської слави

Путивль - місто партизанської слави

Категория: Національно-патріотичне виховання

[related-news] [/related-news]
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Додавання коментаря

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
Вопрос:
Фамилия нашего мэра?
Ответ:*
Введите код: *
оновити, якщо не видно коду