З 2018 року первачки підуть у 12-річну школу: реформа освіти України.

Автор: olga от 11-11-2017, 19:22, посмотрело: 350

0
Чому потрібно вводити 12-річне навчання?

Природним чином виникає питання: чи обов'язково потрібно продовжувати перебування в школі ще на один рік? Невже не можна все вище сказане здійснити за 11 років?
Українські діти мають отримувати якісну освіту орієнтовану на практичне застосування знань, розкрити свій особистий потенціал і всебічно розвиватися. Як показує практика європейських шкіл, де діти до 18 років навчаються у середньоосвітніх закладах, до цього віку, вони здатні чітко представляти в якій області можуть реалізуватися.
Кардинально нова методика викладання передбачає вивчення матеріалу і одночасне його практичне застосування у вигляді проектної та наукової діяльності. Це направлено на те, щоб випускник не тільки визначився з вибором професії і успішно поступив до ВУЗУ, але і відповідав міжнародним вимогам на ринку праці. І ще один найважливіший аспект – учням має бути цікаво в школі. Сучасні технології зараз складають велику конкуренцію навчальному процесу. Необхідно перевести Інтернет можливості для розваг на ефективне використання для навчання. Ці завдання повинні бути здійснені не за рахунок підвищення навантаження на учнів та вчителів, а як раз за рахунок збільшення часу перебування в школі на один рік.
Структура нової школи

Нова система освіти буде складатися з трьох етапів:
• початкова школа — 4 роки,
• середня школа — 5 років,
• профільна школа — 3 роки.
У початковій школі учні перші два роки проходять адаптацію, де не передбачено оцінювання та виконання домашніх завдань. У 3 і 4 класах діти починають отримувати знання з основних предметів, які зможуть успішно використовувати в середній школі. Ці та інші зміни у початковій школі будуть введені вже в цьому році.
Середня школа отримає нову назву – гімназія. Перші два роки, 5 і 6 клас, також будуть адаптаційними. З 7 класу починається більш глибоке вивчення предметів, що становлять базову освіту. По закінченні гімназії, дев'ятикласники проходять ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання), результати якого визначать, по якому напрямку буде навчатися випускник протягом наступних трьох років старшої профільної школи.
Профільна школа, 10-12 класи, передбачає два напрямки — академічний і профтехнічний.
Зараз в старших класах вивчається двадцять один предмет. Обсяг матеріалу величезний. Але саме в цей період діти визначаються з вибором професії. Зрозуміло, що половина предметів не знадобляться їм у найближчому майбутньому, і їх вивчення тільки віднімають сили і час. В академічному циклі старшокласники зможуть самостійно обирати предмети, що їх цікавлять (до 60 %) для поглибленого вивчення, щоб після школи продовжити навчання у вузах за скороченою програмою. Таким чином компенсується час, проведений в школі. Профтехнічний цикл навчання дозволяє учням здобути середню освіту та першу професію. Випускник 12 річної школи це вже фахівець, який має можливість працевлаштуватися або, якщо є бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти.
Введення додаткового дванадцятого року, це те, що лежить на поверхні реорганізації, а всередині належить повністю замінити освітні програми, ввести нові методики викладання, провести перепідготовку вчителів, створити матеріальну базу.

Категория: НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Додавання коментаря

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
Вопрос:
Фамилия нашего мэра?
Ответ:*
Введите код: *
оновити, якщо не видно коду