Поради психолога

Автор: olga от 16-09-2020, 20:07, Переглядiв: 97

0
Поради психолога

Підготувала: практичний психолог Хомишенко О.С.
Дитячий та підлітковий суїцид: як запобігти та допомогти

Самогубства - друга найбільша причина смертності у віковій групі від 15 до 29 років. Статистичні дані дають нам жахливі числа про прояви суїцидальної поведінки саме серед молоді та підлітків. В Україні здійснюється на рік 34,5 дитячих самогубств на 100 тис. населення. Поряд з тим, майже 85% підлітків хоч раз у житті думали про самогубство. Хоча насправді ніхто з цих дітей не хоче вмирати, просто для дитини думки про самогубство – часто єдиний спосіб звернути на себе увагу батьків, крик про допомогу.
Особливістю дитячого та підліткового віку є те, що будь-яка суттєва проблема, що має важкий, гострий чи тривалий характер, здатна порушити процес формування й розвитку організму, психічних особливостей і функцій особистості. Найжахливіше, що в результаті цього дитина може скоїти непоправне – суїцид.
Однією з основних причин трагедії є так званий дитячий романтизм. Це нещасна любов, страждання. Якщо фізично молодь у розвитку випереджає свій віковий стандарт, то психічно — відстає. Вона має дуже сильно розвинений рефлекс наслідування, наприклад, кумирів з екранів телевізорів і часто не тих, на кого варто бути схожим. Також у причинах дитячого суїциду дуже важливу роль відіграє значущість мікрогруп, конфлікт у них для дитини — уже трагедія. Помиляються ті, хто стверджує, що до суїциду схильні тільки діти з неблагополучних сімей. Давно помітили, що зводять рахунок із життям і зовні цілком благополучні діти із сімей середнього і навіть великого достатку. Хлопці та дівчата з неблагополучних сімей, як правило, мають вищу психологічну витривалість. Неподілена любов, уплив релігійних сект, побутова невлаштованість, відсутність тепла й розуміння з боку батьків, внутрішня спустошеність — усе це може стати причиною дитячої трагедії. Відчуття самотності — вельми часта причина суїцидальних спроб і завершених суїцидів у підлітків.
На що батьки повинні звернути увагу?
– якщо дитина часто розмовляє про смерть і самогубства;
– якщо прагне усамітнитися під будь-яким приводом
– міркує на тему: “Я нікому не потрібен”, “Все одно ніхто не буде за мною тужити”
– дитина робить спроби “попрощатися”: дарує свої речі і улюблені предмети близьким друзям; доводить справи до кінця (віддає чужі речі, мириться з ворогами, прибирає в кімнаті, роздаровує улюблені речі)
– фрази “Завтра мене вже не буде”, “Без мене нічого не зміниться”, “Ти віриш в переселення душ?”
– непрямі погрози теж повинні насторожити: “набридло жити”, “ситий цим по горло”, “більше ви мене не побачите”, “пожив – і вистачить”, “ненавиджу себе”, “якщо ми більше не побачимося, дякую за все”
– дитина перестає стежити за собою, відстає в школі або перестає туди ходити
– слова “Який же я дурний, незграбний, нікому непотрібний; – прямі погрози типу “краще повіситися, ніж з вами жити”
Що робити батькам:
– наповнювати реальне життя дитини сенсами
– дозвольте дитині приводити друзів до себе додому
– влаштовуйте вдома перегляди фільмів (по черзі дитина і батько вибирають кіно для перегляду)
– знайомтеся з музикою, яку слухає дитина
– говоріть відкрито з дитиною про смерть і життя, і про суїциди в тому числі
– цікавтеся шкільним життям дитини, будьте чутливими до історій, які дитина розповідає про інших, може вона насправді і каже про себе
– запевніть дитину, що її оцінки – це не вона сама, її «не успішність» – це досвід життя, а не програна ставка на життя, що сама вона – і є цінність, а обставини змінюються самі або під нашим впливом
– найважливіше – навчити дитину змалку розмовляти з вами. І, природно, потрібно приділяти більше уваги, придивлятися до дітей в підлітковому віці. Дивитися, в яких соцмережах вони сидять, що пишуть у зошитах.
Дорослі мають пам’ятати, що суїцидні настрої у підлітків є наслідком недостатньої уваги до них. Під час кризи дитина завжди потребує підтримки та участі дорослих. Важливо враховувати характер оточення підліткового мікросередовища та мати елементарні знання психології цього віку.

Категория: Для батьків

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВАМ

Автор: olga от 14-09-2020, 20:16, Переглядiв: 95

0 10 вересня щорічно відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам. Він був заснований Всесвітньою організацією охорони здоров'я спільно з Міжнародною асоціацією по запобіганню самогубствам.
Ця проблема останнім часом постала дуже гостро в суспільстві, адже Україна входить в п’ятірку країн Європи з найвищим рівнем самогубств, особливо серед дітей. Людина часто відважується на такий відчайдушний крок тому, що не бачить виходу із складних життєвих ситуацій, занадто болісно переживає свої особисті проблеми. Дуже важливо щоб в такі моменти людина не залишалась сам на сам зі своїми турботами, душевним болем, відчувала підтримку з боку близьких, рідних.
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВАМ

Категория: Новини Для батьків

 
 

День знань

Автор: olga от 2-09-2020, 18:00, Переглядiв: 195

0
День знань

Категория: Новини Для батьків

 

Вільні місця на 2020-2021 н.р.

Автор: olga от 31-07-2020, 17:30, Переглядiв: 278

0 Станом на 30.07.2020 р.
Вільні місця на 2020-2021 н.р.

Категория: Зарахування до закладу Для батьків

 

Вільні місця на 2020-2021 н.р.

Автор: olga от 29-07-2020, 10:58, Переглядiв: 234

0 Станом на 29.07.2020 р.
Вільні місця на 2020-2021 н.р.

Категория: Зарахування до закладу Для батьків

 

Безпечне літо!

Автор: olga от 7-07-2020, 13:27, Переглядiв: 278

0
Безпечне літо!

Категория: Новини Для батьків

 

Вільні місця на 2020-2021 н.р.

Автор: olga от 6-07-2020, 15:49, Переглядiв: 320

0 Станом на 06.07.2020 р.
Вільні місця на 2020-2021 н.р.

Категория: Зарахування до закладу Для батьків

 
 

ВИПУСК 2020

Автор: olga от 23-06-2020, 12:23, Переглядiв: 249

0
В шкільній оселі свят завжди багато,
Де музика лунає, чути спів.
Але у нас сьогодні надзвичайне свято —
Ми проводжаємо своїх випускників.


Категория: Новини Для батьків

 
Назад Вперед