У перший клас по-новому!

Автор: olga от 24-09-2018, 21:03, посмотрело: 857

0 З цього року з 1 вересня 2018-го за новим стандартом почнуть вчитися усі перші класи. Головна ідея Нової української школи – компетентнісне навчання. Це означає, що учні не просто будуть набувати знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці й опановуватимуть навички. Для НУШ створено новий Стандарт освіти і нові програми. Навіщо вводиться інтеграція? Дитина в ранньому віці сприймає світ цілісно, а не по-предметно. Тому навчання в початковій школі буде інтегрованим – предмети будуть об’єднуватись довкола цікавих для дитини тем чи проблем.
Держава подбала про якісну підготовку вчителів до змін. В усій Україні проходить очне і дистанційне навчання вчителів майбутніх перших класів. Вся робота вчителя направлена на розвиток учня, на мотивацію його до навчання, до бажання розвиватися, досліджувати, пізнавати та рости.
Тож шановні батьки, не хвилюйтеся, не бійтеся і не панікуйте, ваші діти потраплять в надійні руки. Вам необхідно налаштувати дітей на позитивне ставлення до школи і ні в якому разі не залякувати і не боятися самим!
Для них в новій українській школі навчання буде легким і цікавим, оцінки не ставитимуться, домашні завдання не задаватимуться, уроки проходитимуть як в класі, так і на подвір’ї . Кожен день починатиметься з Ранкової зустрічі, де діти обмінюватимуться новинами та інформацією.
Головне допомогти учням адаптуватися до навчання у школі. Пристосування дитини до школи відбувається не одразу. Не день і не тиждень потрібно для того, щоб призвичаїтися до школи по-справжньому. Це досить тривалий процес, який пов’язаний зі значним напруженням усіх систем організму. Лише через 5-7 тижнів поступово підвищуються та стають більш стійкими показники працездатності, у дитини спадає напруга та тривожність.
До важливих змін, які притаманні молодшому школяреві, можна віднести зміни, що пов’язані з характером його спілкування з оточуючими людьми. Центральною фігурою стає вчитель, який виступає авторитетом, арбітром, постачальником нової інформації. Дедалі більшого значення в житті учня початкової школи набувають однолітки.
Змінюється соціальна позиція: був просто дитиною, тепер став учнем. Змінюється все життя дитини: усе підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам.
Діти, яким важче пристосуватися до школи, потребують особливої уваги та індивідуальної підтримки як з боку вчителя, так і з боку психолога, який здійснює психологічний супровід цього процесу.
Рекомендації батькам щодо сприяння успішності процесу адаптації дітей до навчання в школі
• Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не нагадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.
• Не відправляйте дитину до школи без сніданку, бо вона багато працює та витрачає сили.
• Збираючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.
• Старання дитини обов’язково мають бути визнаними. Позитивна оцінка і добре, тепле ставлення необхідні дитині для хорошого самопочуття, для формування такої особливої риси як впевненість у своїх можливостях.
• В режимі дня для кожної дитини повинні бути обов’язки, закріплені за нею на тривалий час. Дитина, яка працює вдома легко залучається до навчання.
• Розширюйте і збагачуйте навички спілкування з дорослими та однолітками, вчіть враховувати думки інших для формування власних поглядів.
• Не порівнюйте дитину з іншими дітьми.
• Не обговорюйте при дитині проблеми її поведінки. Вислуховуйте зауваження вчителя не в присутності дитини, вислухавши не поспішайте влаштовувати сварку.
• Дозволяйте дитині виявити самостійність, заохочуйте найменші вияви.
• Розвивайте світогляд дитини, сприяйте розширенню її інтересів.
• Після школи дитина не повинна одразу сідати за виконання завдань, 2-3 години вона має відпочити. Найкращий час для виконання домашніхз авдань з 15 до 17 години.
• Під час виконання завдань не стійте над дитиною, давайте їй можливість самостійно працювати.
• Аргументуйте свої заборони та вимоги: діти чутливі до несправедливості, яка присутня в більшості вимог.
• Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. Головними мають бути справи дитини, її радощі і біль.
• У сім’ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі запитання щодо виховання дитини вирішуйте без неї.
• Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини.
• Намагайтеся дивитися на світ очима дитини. Будьте щирими у спілкуванні з нею, цікавтеся її інтересами.

Дорогі батьки, час змін настав, тож давайте сміливіше дивитися у завтрашній день! Хай у ваших дітей буде щасливе дитинство, а у вас буде спокійно на серці!Успіхів всім нам!

Категория: Для батьків

[related-news] [/related-news]
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Додавання коментаря

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
Вопрос:
Фамилия нашего мэра?
Ответ:*
Введите код: *
оновити, якщо не видно коду